sobota 1. února 2014

příběh Kouzla princezen




by:twychelle
1.kapitola-nová kamarádka
Jednou za řekami, horami a vším co vás napadne, byl les a u něho vesnice a nad vesnicí obří kopec a na něm království kde žila princezna Andrea. Je to víla moudrosti, ale je taky telepatka. Ale pojedeme o pár let později. No spíš trochu víc let. Svá kouzla se naučila před smrtí své prababičky. Ona jí naučila z poloviny číst myšlenky a ona se to naučila. Její prababička umřela týden po jejích 4 narozeninách. Nebyli to zrovna šťastné narozeniny spíše naopak. Smutné. Jednou, když jí bylo 15 let tak její otec onemocnil a ona začala číst myšlenky jedný, podezřelí princezně z vedlejšího království. Ta věděla, kde leží kniha kouzel a právě včas. A zpátky do současnosti! Dnes má Andrei máma narozeniny a Andrea se rozhodla, že půjde do lesa pro květiny. Zašla moc hluboko do lesa kde to neznala ale nebylo to tak zlý. Bylo to tam hezký spoustu zvířátek tam bylo. Veverky, ježci, jeleni atd. Ale nebyli tam sami. Byla tam i nějaká dívka vipadala stejně staře jako Andrea. Dívka se Andrei lekla, až nadskočila. Zvířátka se taky lekli a rozběhli se do všech stran.,, Promiň to mě moc mrzí neudělala jsem to schválně.“ Řekla Andrea.,, Nevadí přivolam je zpátky jsem přece princezna zvířat.“ Odpověděla rychle dívka.,,A kdyby něco jmenuji se Mary.“ ,,Těší mě já se jmenuji Andrea.“Odpověděla Andrea. ,, A nevíš o nějakým místě kde jsou nádherné květiny? Moje matka má totiž dnes narozeniny.“ Zeptala se Andrea . ,,Jasně že vim!“ odpověděla Mary a doprovodila ji na krásné místo. Bylo tam plno zvířat a rostlin. Andrea se nestačila divit. Pak si uvědomila, že šla až za les do cizího území. Viděla i jiné království a jinou vesnici. Andrea rychle šla na zpátek. Co se může stát? Co když ji nikdo chytne? Kam jí to Mary zavedla? Andrea rychle běžela zpátky. Nevěděla kam. Běžela a běžela ,až zakopla o kámen. Nevěděla kde je a kudy na zpátek. Andrea se rozbrečela. Dnes když má její matka narozeniny tak zabloudí. Mary ji chytla za rameno. ,, Neboj jí ti pomůžu domů“ ,, Jak? Vždit ani nevíš kde bydlim.“ Říkala Andrea. ,, Já ne ale zvířátka jo.“ Řekla rychle Mary. ,, Ty jsi génius! Mě by to v životě nenapadlo!“ řekla Andrea. Mary pískla a přiběhlo snad všechny zvířata z lesa. ,, Tak zvířátka kdopak z vás ví kde je……..“ Mary nevěděla kde bydlí.,, Kde že to bydlíš?“ zeptala se Mary Andrei. ,, V království kde vládne královna Elissabat.“ Řekla Andrea. ,, Tak zvířátka najděte království kde vládne královna Elissabat!“ řekla Mary. ,, Mary ty jsi skvělá.“ Řekla Andrea a objala Mary. V tu chvíli začala jedna srnka tahat Mary za šaty. ,, Co to znamená?“ zeptala se Andrea. ,, To je dobrý znamení. Něco oběvili!“řekla Mary. Andrea a Mary šli za srnkou a za chvíli byli u vesnice. Mary koukala s otevřenou pusou. ,,T-t-tady bydlíš?“ zeptala se Mary. ,,Ano co se ti tady nezdá? Řekla Andrea.,, Skoro žádné květiny,skoro žádná příroda,žádný zvířata prostě jenom domy!“ říkala Mary. ,, No v každým královstvím je to jinak ale už musim jít ale jestli chceš můžeš se kouknout.“ Řekla Andrea. ,,ne ne děkuji ahoj!“ řekla Mary s rychlou otáčkou.

2 komentáře: