Emma a Méďa Béďa
skrýš
Emma vstala brzo ráno a padal sníh.Šla dolů a udělala si jahodovou šťávu samozřejmně ji pomohl medvídek.Vstal táta a Emma slišela jak cvičí a šla za ním a vzala mu pití.,,Uf au, děkuji za pití Emmo.Uf"skučel táta.Emma si pustila potichu písničky a s medvídkem cvičili ,ale maminku to tátovo skučení vzbudilo.Vzala si teplé oblečení a udělala všem snídani.Emma vyběhla z tělocvičny po schodech a udělala mamince teplý čaj dala si snídani a tátovy ji také donesla.Maminka šla také do tělocvičny a šla běhat po pásu.Babičku vrčení a hudba vzbudila a šla každému připravin teplé oblečení na ven. Babičku nikdo neslišel a proto šla do její skríše ,ale někdo jí slišel, malá Emma s Méďou.Emma vyděla jak jde babička do šatny a vytahává klíč ze shora šatny. Řekla kód BABIČINA SKRÝŠ a otevřela se zeď odemkla klíčem dveře a vešla do zajímavé místnosti.Emma s medvídkem ji pronásledovali všude byli peníze,šperky, šaty prošívané zlatem, dveře do různých místnostích např. hala kde babička kraluje, kadeřnictví ze zlata, zrcadla minulosti budoucnosti i přítomnosti, stroje času, zrcadla rad, elektro, švadlena, zlaté roztliny a mnohem víc. byli tam i schody a zdálo se že je to nekonečný ,ale nebylo.Emma i s medvídkem si misleli že je to jedom sen ale nebyl.Najednou dorazily ke posledním dveřím byli zlato-černé a babička je otevřela bylo tam miliony knih byli tam čáry návody pohádky knihy minulosti budoucnosti i přítomnosti.Knihovna byla dlohá až tam byli ještě jedny dveře Emma si myslela že to s ní klepne ale nekleplo.Když babička otevřela poslední dveře stála ta cesta za to.Místnost byla ze zlata a bylo tam lesklé zrcadlo a okraje byli stříbrno-zlaté a babička řekla:,,Zrcadlo pověs mi co se stane až někdo oběví mou skríš?" ,, Milá babičko až někdo oběví tvou skríš bude vědět všechna tvá tajemství a vše co si o něm mislíš ,ale mam špatnou zprávu někdo tvojí skríš oběvil."řeklo zrcadlo. V tu ránu Emma a Méďa vystřelili jako když jim jde o život.Babička se ani nestihla zeptat kdo a prchala a zavírala jestli ještě někde neni.Ale nebyl.Emma byla na shodech a dělala že nic neví.,,Ahoj Emmo uděláš mi prosim čaj?"zeptala se babička když zavírala šatnu.,,Ano od toho tu jsem" řekla Emma a šla udělat čaj.Babička šla cvičit a Emma přišla po ní.
zajímavé
OdpovědětVymazat